Попередні (періодичні) медичні огляди наказ МОЗ 246, 240

Проходження періодичних профілактичних медоглядів є обов’язковим для підприємств зі шкідливими та небезпечними умовами праці, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення.

Завдання лікарів виявити усі можливі патологіЇ, запобігти розповсюдженню захворювання.

Проведення медоглядів забезпечує профілактику професійних захворювань, встановлення протипоказань для виконання деяких видів робіт.

Контроль стану свого здоров’я – це важливий аспект у житті кожної людини. Більшість же людей, за постійними турботами, як правило забувають про власне здоров’я.

А даремно! Виявлена на ранніх етапах патологія значно краще піддається лікуванню!

Головні цілі профілактичного медичного огляду:

  • динамічне спостереження за станом здоров’я людини;
  • своєчасне виявлення захворювань або підозри на захворювання;
  • своєчасне проведення профілактичних та лікувальних процедур.

Що є обов’язковим під час профогляду?

Профілактичний медичний огляд може місити як обов’язкові огляди і дослідження, так і більш вузькі напрямки. Обов’язкові дослідження показують загальний стан організму. До них відносяться:

Загальний аналіз крові. Дана процедура допоможе вчасно виявити анемію, визначити ознаки захворювання крові, запального процесу в організмі людини, запідозрити наявність паразитів.

Загальний аналіз сечі. Аналіз сечі дозволяє оцінити стан нирок і сечовивідних шляхів, в деяких випадках може діагностувати підозру на цукровий діабет.

Аналіз крові на цукор. Такий аналіз дуже важливий, адже підвищений рівень цукру може свідчити про наявність такого небезпечного захворювання, як цукровий діабет.

Електрокардіограма (ЕКГ) – дозволяє виявити ускладнення, що виникли після ангін, підвищення артеріального тиску, наявність ішемії (нестачі кисню) для серця.

Флюорографія – показує стан легенів, підозри на туберкульоз.

Бережіть себе і своє здоров‘я!